„Żmije” Magdalena Lewandowska Małgorzata Lewandowska

Dzięki grudniowym kodom miałam okazję przetestować Empik Go, więc postanowiłam, że przeczytam pierwszego e-booka. Mój wybór padł na „Żmije” pań Lewandowskich, ponieważ wcześniej czytałam już pierwszy tom z tego cyklu, czyli „Drzewo wspomnień”.

Ogólnie oceniam „Żmije” na plus, moim zdaniem są ciekawsze od pierwszej części. Wątki, jak i akcja książki, są bardziej porywające, w końcu doczekałam się działania. Zarówno ci dobrzy, jak i ci źli zaczynają walczyć, by osiągnąć swój cel. Tajemnice, mroczne sekrety przodków i magiczne zdolności niektórych osób zaskakują. Pojawiły się nowe postacie, które są bardzo ciekawe i wydaje mi się, że mogą odegrać kluczową rolę w tej walce. Jest też dużo więcej magii, tajemnic i przygody. Widać, że w tej części autorka, skłania się bardziej ku starszym czytelnikom, gdyż niektóre wątki, są brutalniejsze, dosadniejsze i obdarte z tej niewinnej otoczki, która była w Drzewie. To dobre posunięcie. O wiele lepiej się to czyta, a historia nabiera barw oraz charakteru. Zauważyłam też zmiany u głównej bohaterki, bo mimo swojego młodego wieku, próbuje na powrót po babce objąć władzę, a co najważniejsze nie jest już taka dziecinna i rozkapryszona.

Jeżeli chodzi o Saję oraz jej sprzymierzeńców, to starania o przywrócenie prawowitej następczyni na należne jej miejsce nie kończą się w tej części, będzie kolejna. Może to i nawet dobrze, ponieważ historia się rozkręciła. Żałuję, że w e-booku nie było cudownych ilustracji pani Małgorzaty, ponieważ w papierowym Drzewie, te ilustracje naprawdę były fantastyczne. Oddawały klimat historii i były ciekawym przerywnikiem. Muszę kiedyś przy okazji przejrzeć książkę, by dowiedzieć się, co mnie ominęło.

„Żmije” to lepiej skonstruowana historia, która bardziej mi się podobała niż „Drzewo wspomnień”. Z pewnością przeczytam kontynuację, ale nie e-booka, jednak wolę tradycyjne książki. Nie wiem dlaczego, ale łatwiej mi wejść w opowieść, a co najważniejsze przewracanie kartek sprawia mi o wiele więcej przyjemności.

#zmije #drzewowspomnień #magdalenalewandowska #małgorzatalewandowska #moc #wydawnictwogeniuscreations #walka #magic #magia #czary #wiedźma #topielica #słowianie #słowianka #witia #wiara #tradycja #korzenie #przodkowie #czytamksiążki #czytampolskichautorów #czytamfantastyke

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *