„Za cenę śmierci” Małgorzata Rogala

Po roku ponownie zawitałam do Pełni. Gdy w bibliotece zobaczyłam „Za cenę śmierci” @malgorzata.rogala.pisarka od razu za nią chwyciłam, ponieważ pierwsza część kryminalnych przygód Moniki Gniewosz przypadła mi do gustu. Z tym tytułem nie mogło być też inaczej.  

Z początku zastanawiałam się, co tym razem wydarzy się w tej małej urokliwej miejscowości nad jeziorem. Bałam się, że Pełnia stanie się drugim Sandomierzem. Na szczęście zagadka kryminalna z kolekcjonerskim zaginionym zestawem porcelany była przemyślana, a co za tym idzie wciągająca. Wielokrotnie miałam ochotę zajrzeć na ostatnie strony książki, by sprawdzić, kto jest mordercą owładniętym fanatycznym pragnieniem posiadaniem porcelanowego skarbu. Na szczęście wytrwałam do końca bez spoilerów, a momentami było naprawdę ciężko, aby nie podejrzeć zakończenia.

Niepodważalnie największym atutem serii „Pełnia tajemnic” jest prosty język, wciągająca, ale nieskomplikowana zagadka kryminalna oraz kreacja bohaterów. Wczasowicze, którzy zostali stworzeni na potrzeby opowieści są naturalni i swojscy, zresztą jak cała ekipa z Pełni. Nikt nie denerwuje, nie irytuje, a to ważne, bo to oni są tłem tej historii. Obok poszukiwania mordercy oraz osoby, która zdemolowała pracownie Wiktorii Ekielskiej, toczy się obyczajowy wątek dotyczący życia podkomisarz Gniewosz. Jedno z drugim świetnie współgra. Cóż więcej mogę powiedzieć. Pani Małgorzata Rogala ponownie miło mnie zaskoczyła. To świetny, wciągający już od pierwszych stron kryminał, bez krwawych i makabrycznych scen, którego nie można odłożyć. Czekam na więcej tajemnic Pełni. Polecam.

#zacenęśmierci #pełniatajemnic#małgorzatarogala #kryminał #czytamkryminały #zagadka #skarb #porcelana #śledztwo #poszukiwania #manufakturaporcelany #piękno #rękodzieło #książkadobranawszystko #czytamkiedymogę #bookstagrampolska #czytaniejestsexy #kryminalnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *