„Wszystkie twoje kłamstwa” Harriet Tyce

Dzieci dla rodziców są najważniejsze. Zrobimy wszystko, aby były bezpieczne i szczęśliwe. Nie ma w tym nic złego, chyba że uszczęśliwiając swoją pociechę, krzywdzimy innych. 

Z takimi toksycznymi rodzicami ma do czynienia Sadie, która wraz z córką przeprowadza się w swoje rodzinne strony, do domu, do którego miała nigdy nie wracać. Kobieta już pierwszego dnia przyciąga spojrzenia nieufnych i wrogo nastawionych matek. Niechęć do Sadie przekłada się na relacje pomiędzy jej córką a pozostałymi uczennicami z elitarnej szkoły. Wykluczenie, niezdrowa rywalizacja i presja wywierana na matce i córce przez toksyczne środowisko stają się zagrożeniem. Czy ktoś chce skrzywdzić Robin? Do czego może posunąć się rodzic, by zadbać o przyszłość dziecka? Na te pytania odpowiada Harriet Tyce w swoim najnowszym thrillerze „Wszystkie twoje kłamstwa”.

Jak położyłam się z książką na łóżko, to wstałam, dopiero gdy skończyłam. Strasznie wciągnęłam się w tę historię. To świetny thriller psychologiczny o obsesyjnych rodzicach, których nikt nie chciałby spotkać w szkole swego dziecka. Atmosfera szkoły, w której matki potrafią wydrapać oczy za to, że ma się odwagę odmówić udziału w szkolnej akcji typu świąteczne stoisko, jest straszną wizją. Książka bazuje na niepokoju. Strach Sadie o córkę oraz o ich nowe życie czuć bardzo wyraźnie. Główną bohaterkę zewsząd otaczają tytułowe kłamstwa. Jak Sadie ma się odnaleźć w rzeczywistości, która okazuje się wrogą? Do tego wszystkiego kobieta musi zmierzyć się z własną przeszłością. Tajemnice, strach, niepokój i widmo wiszącego w powietrzu nieszczęścia gęstnieje z każdą stroną książki. Tragiczna niewyjaśniona śmierć jednej z dziewczynek i nieszczęścia przytrafiające się innym pobudzają wyobraźnię, dlatego w głowie rodzą nowe pomysły na zakończenie. 

„Wszystkie twoje kłamstwa” to lekki thriller dla tych lubiących thrillery oraz dla tych, co zaczytują się w obyczajówkach. Polecam go ze względu na wciągającą fabułę i tematykę, której dotyka.

Dziękuję @wydawnictwo_swiatksiazki za otrzymany egzemplarz.

#wszystkietwojekłamstwa#harriettyce #światksiążki #thriller #czytamthrillery #dziecko #szkoła #strach #rywalizacja #niepokój #matka #book #zazdrość

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *