„Wojowniczka” Małgorzata Szafrańska

„Wojowniczka” Małgorzaty Szafrańskiej to faktycznie powieść dla każdej kobiety. Każda z nas ma chwilę zwątpienia, słabości oraz różne obawy. Trzy historie kobiet to jakby pamiętnik, a jednocześnie poradnik, mówiący o tym, że trzeba wierzyć w siebie i walczyć o swoje dobro. 

Książka przedstawia myśli i przeżycia Gosi, Hani i Letycji. Każda z nich jest na innym etapie swojego życia. Dojrzała Małgorzata mająca własne rozterki i pragnienia, z racji doświadczenia jest wsparciem dla swojej córki Hani, która jako młoda studentka, wkracza w dorosłość. Gosia służy także radą przedsiębiorczej i zaradnej Letycji, która niespodziewanie, w dość nieodpowiednim momencie zostaje mamą. Trzy historie opisują wyzwania i problemy, przed którymi stoi większość kobiet. 

Tytułowe wojowniczki to normalne kobiety, spotykane na ulicy, w pracy i w domu, które dość często muszą stawić czoła codziennym przeciwnościom losu. Myśli bohaterek to rozważania, które kiedyś z pewnością przemknęły przez większość damskich głów. 

W książce znajdziemy mnóstwo refleksji ubranych w piękne i motywujące słowa. Przeczytamy wiele mądrych zdań, które z pewnością będą pasować do niektórych chwil z naszego życia. Utarte schematy i stereotypy niejednokrotnie określają rolę kobiet we współczesnym świecie, dlatego autorka próbuje przekazać, że najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby nie zgubić samej siebie. Mimo że jesteśmy partnerkami, żonami czy matkami to przede wszystkim jesteśmy sobą. Propozycja pani Małgorzaty Szafrańskiej zwraca uwagę na to, co prawdziwe. Autorka nie koloryzuje życia, bo wie, że dla wielu kobiet nie jest ono usłane różami. Ważne jednak jest to, żeby nie poddawać się i umieć otwarcie rozmawiać o swoich problemach i pragnieniach. 

Biorąc do ręki „Wojowniczkę” nie spodziewałam się, że dostanę książkę z tak bogatą i wartościową treścią. Opowieść Gosi, Hani i Letycji to motywujący podręcznik, który może być wsparciem dla niejednej kobiety. Nie jest to książka, która porwie Was akcją, czy wartką fabułą. Jest to propozycja pełna pozytywnej energii dla wszystkich kobiet, która bardzo często jest potrzebna, by z uśmiechem spojrzeć w przyszłość.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *