„Włoska balerina” Kristy Cambron

Po raz kolejny przekonałam się, że po książki @kristycambron mogę sięgać w ciemno. Najnowsza propozycja autorki od @wydawnictwoznakpl „Włoska balerina” jest bardzo, bardzo wciągająca opowieścią. Już po pierwszych rozdziałach nie można odłożyć jej na półkę, a z każdym kolejnym chce się więcej i więcej.

Chciałam więcej Courtneya, Julii i Nony. Przeplatanka kilku perspektyw i linii czasowych jest tu fenomenalna, ponieważ poznajemy Courtneya jeszcze sprzed czasów II wojny światowej, kiedy po raz kolejny zostawił bliskich. Za chwilę Court niesie pomoc członkom alianckiej armii jako sanitariusz. Natomiast Julia to słynna primabalerina, która w trakcie wojny zmuszona została do tańca, a chciała pomagać ojczyźnie w inny sposób. Kobieta jednak nie rezygnuje i przez zrządzenie losu realizuje swoje szczytne cele we Włoszech. I na końcu jest tajemnicza mała dziewczynka, z małą walizką, która została wyrwana śmierci sprzed nosa. 

Każda książka Kristy Cambron to poruszająca historia ludzi, którzy mimo trwającej strasznej wojny swoją postawą i zachowaniem niosą dobro i nadzieję. I tu nie jest inaczej. Bohaterowie „Włoskiej baleriny” starają się dać z siebie jak najwięcej dla tych, którzy tego potrzebują. Wiara, nadzieja i bezinteresowne dobro dane drugiemu człowiekowi w tamtych czasach to najlepsze, co mogło spotkać ludzi. Losy amerykańskiego sanitariusza, angielskiej primabaleriny i włoskiej małej dziewczynki zostały połączone, tworząc piękną i porywającą opowieść. Opowieść z prawdziwą historią w tle, a dokładniej z likwidacją włoskiego getta przez nazistów.

Cieszę się, że razem z Del i Mateo mogłam poznać poruszającą historię jej dziadka, Julii, AJ’a i Calli. Odkrywanie tajemnicy małej dziecięcej walizki było dla mnie fascynujące, zresztą tak jak cała „Włoska balerina”, dlatego polecam tę książkę. Warto ją przeczytać, bo to opowieść o ratowaniu w czasach wojny tego, co najważniejsze — ludzkiego życia. 

Dziękuję Wydawnictwu Znak za otrzymany egzemplarz.

#włoskabalerina #kristycambron #wydawnictwoznak #powieśćhistoryczna #iiwojnaświatowa #włochy #pomoc #sanitariusz #primabalerina #dziecko #wojna #nadzieja #dobro #czytam #czytambolubie #recenzja #książka #ksiazkanadzis

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *