„Wiele do stracenia” Marek Marcinowski

Kariera, bogactwo, rodzina, a nawet życie wszystko to można stracić w jednej chwili. Co byście zrobili, gdyby wasze życie rozsypało się, jak domek z kart?

Główny bohater książki „Wiele do stracenia” autorstwa @pisarzmarek nie ma szczęścia i niestety sam przekonał się, jak szybko można wypuścić drogie naszemu sercu rzeczy z rąk. Za sprawą swoich spontanicznych decyzji traci wszystko to, o czym kiedyś marzył i macie rację, dopiero po fakcie żałuję, że nie doceniał tego, co miał.

O czym jest książka? To opowieść o nowojorskim bankowcu, który zajmuje się inwestycjami. Andrew Freshet podczas delegacji w Sierra Leone, odkrywa przekręt, przez który bank może ponieść horyzontalne straty. Po złożeniu szczegółowego raportu, w myślach widzi siebie odbierającego honory i gratulacje. Podwyżka, fotel kierownika i uznanie, to wszystko już na niego czeka. Jednak to nie Andrew zostaje pracownikiem roku, ktoś inny przypisał sobie jego zasługi i bryluje na salonach. Nie dziwię się, że mężczyzna wybuchł i dał mocny upust swoim emocjom. Po tej akcji jego życie przechodzi istny armagedon. Nie chciałabym być w jego skórze. Kolejne dni z życia Andrew można śmiało porównać do notowań akcji na giełdzie. Mężczyzna, jak na wykresie pnie się do góry i nagle spada. Ciężko ma się pozbierać, ale udaje mu się odbić od dna, lecz tylko po to, żeby znów zaliczyć rekordowy spadek. Istna sinusoida!

Dawno nie czytałam książki tak przesiąkniętej akcją. Decyzje podejmowane przez Andrew niosą za sobą gigantyczne konsekwencje, które kończą się niespodziewanymi zwrotami. Myślisz, że limit nieszczęść został już wykorzystany, aż tu nagle bum! Dzieje się coś niespodziewanego. I to jest super! Mamy książkę, która zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie. Do tego krótkie anegdoty pobocznych postaci, mimo że nieistotne dla fabuły, są świetnym zabiegiem przykuwającym uwagę.

Najbardziej podobał mi się styl, w jakim autor zaserwował nam tę historię. Prosty, a jednocześnie dosadny. Po każdym z rozdziałów z łatwością zapamiętasz najważniejsze rzeczy, istotne dla fabuły. Dzięki temu historia płynnie układ się w całość, mimo licznych zawirowań. Świetne nakreślone postacie, nawet te, które pojawią się tylko raz, głęboko zapadają w pamięć. Nie wiem, jak pan Marek Marcinowski tego dokonał, ale powtórzę jeszcze raz, ta prostota jest po prostu genialna.

„Wiele do stracenia” to pierwszy tom przygód Fresheta. Mimo początkowych obaw głównie ze względu na okładkę, która nie wpadła mi w oko, oceniam tę pozycję bardzo dobrze. Pełno tu ciekawej akcji oraz prawd, jakie kierują ludźmi w określonych życiowych sytuacjach. Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji. Będę czekać, ponieważ ciekawa jestem dalszych losów bankowca.

Dziękuję Marek Marcinowski – profil autorski za zaufanie i otrzymany egzemplarz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *