„Uwikłany” Michał Bednarski

„Uwikłany” to tytuł jak najbardziej adekwatny do treści. Bohater Michała Bednarskiego trafił, jak to się mówi w nieodpowiednie miejsce o niewłaściwym czasie, przez co uwikłano go w niebezpieczną intrygę. 

Książkę przeczytałam na raz. Niby fabuła nie jest specjalnie wymyślna, ale bardzo wciąga. W co został uwikłany bohater? Już wam mówię. Otóż Tomasz w drodze na spotkanie z klientem dowiaduje się, że ma wolną chwilę, a że akurat przechodzi koło przychodni, która oferuje darmowe badanie wątroby, postanawia się przebadać. Lekarza jeszcze nie ma, kilka osób przed nim też czeka w kolejce, ale Tomasz wierzy, że wyrobi się w godzinę. Coś mi się wydaje, że chyba dawno nie był u doktora. Ponadto jeden z mężczyzn głośno się awanturuje. Nie byłoby, w tym nic dziwnego, gdyby nie późniejsze znalezienie ciała awanturnika oraz nagłe zniknięcie zwłok. Co stało się z ciałem mężczyzny i dlaczego niektóre osoby z poczekalni bagatelizują sprawę  nie przejmując się tą dziwną sytuacją? 

Autor wplątał Tomasza w niezłą intrygę. Zupełny przypadek zadecydował o jego być albo nie być. Uknuty przez Michała Bednarskiego fortel napędzany jest szybką akcją i nowymi, co rusz pojawiającymi się podejrzeniami. Te dwa czynniki powodują, że książka bardzo wciąga, przez co nie idzie się od niej oderwać. Ponadto snute domysły nasuwają Tomaszowi liczne pytania oraz stawiają go w sytuacji pod ścianą, zmuszając do dokonywania ważnych wyborów. To kryminał, ale jednocześnie thriller psychologiczny. Podoba mi się takie połączenie przez to podczas lektury czuć narastające napięcie, chcemy wiedzieć, jak skończy się ta niefortunna wizyta w przychodni. Z biegiem czasu dowiadujemy się, co się tu tak naprawdę dzieje. Wychodzi na jaw, że współtowarzysze Tomasza mają silną motywację, a z zebranych w poczekalni osób wypełzają ich prawdziwe oblicza. Okazuje się także, że co poniektórzy myślą tylko o własnym interesie i w tym celu nie będą przebierać w środkach.

„Uwikłany” to książka, która porwie Was w wir intrygi i nie puści, póki nie dowiecie się wszystkiego. 

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Komentarze

Jedna odpowiedź do „„Uwikłany” Michał Bednarski”

  1. Awatar Michał Bednarski

    Dziękuję bardzo za recenzję 🙂 Cieszę się, że książka się spodobała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *