„Stare kości” Lincoln Child i Douglas Preston

Zabierając się za „Stare kości” nie miałam pojęcia, że książka będzie bazować na prawdziwej historii, a mianowicie tragicznej wyprawie Donnera. Słyszeliście o niej? Wiecie przez przeszli ludzie z karawany w zimie 1846/47 roku? Ja wiedziałam mało, dlatego ta książka tak mnie pochłonęła. Autorzy Lincoln Child i Douglas Preston odwalili kawał dobrej roboty. Dla mnie ta książka to rewelacja!

Nora Kelly to archeolożka, która za namową historyka Clive Bentona udaje się wraz ze swoją grupą z instytutu w celu poszukiwania zaginionego obozowiska wyprawy Donnera, w którym, aby przeżyć, ludzie zmuszeni byli dopuścić się kanibalizmu. Nora wiedziona naukową ciekawością i chęcią odnalezienia skarbu jednego z ówczesnych osadników wyrusza w góry Sierra Nevada, w których niestety nie będzie bezpiecznie. To, co się będzie działo w obozie archeologów, będzie mieć powiązanie z pierwszą sprawą agentki FBI Corrie Swanson. Co ma wspólnego wyprawa z XIX wieku z tajemniczymi morderstwami i zaginięciami współczesnych ludzi? Tego musicie się dowiedzieć, czytając książkę.

„Stare kości” pochłonęły mnie od pierwszych stron. Dałam się porwać badaniom archeologicznym, rozkopanym kościom, a także śledztwu. Poszukiwania, tajemnica, a może i duchy to jest to, co kocham w książkach. I tu miałam to pod dostatkiem. Powoli rozkręcająca się akcja, dostarczała nowych zagadek i informacji na temat dawnych, makabrycznych zdarzeń. Ciekawość podsycał fakt, że książka opiera się na autentycznej historii, którą ciężko jest sobie wyobrazić. Oprócz zagadkowej aury mamy tu istnie kalifornijski klimat. Od razu wiadomo, że miejscem akcji jest Ameryka Północna. To zasługa autorów, a z pewnością także tłumacza. Ciekawie poprowadzona fabuła, świetni bohaterowie, oraz brak przewidywalności i końcowy twist czynią tę książkę niesamowitym thrillerem.

Cieszę się, że „Stare kości” to dopiero początek serii, bo przygody Nory Kelly są intrygujące i wciągające. Z niecierpliwością czekam na kolejne wykopaliska pani archeolog, a póki co gorąco polecam tę książkę.

Dziękuję Wydawnictwo AGORA za otrzymany egzemplarz.

starekości #douglasprestonlincolnchild #wydawnictwoagora #thriller #sensacja #tajemnica #archeology #archeological #wyprawadonnera #history #książki #czytam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *