„Poszukiwacz zwłok” Mieczysław Gorzka

Dziś przychodzę do Was z przedpremierową recenzją książki „Poszukiwacz zwłok” Mieczysława Gorzki.

Co mogę powiedzieć o tym tytule? To, że jest mega wciągający! Mimo że „Poszukiwacz zwłok” liczy 479 stron, to przeczytałam go w dwa wieczory. Jest tu kilka wątków, które nie dawały mi spokoju, a że nie chciałam zaglądać na ostatnie strony, musiałam podkręcić tempo czytania. Jak najszybciej chciałam się dowiedzieć:co się stało z Marią Cybulską,kto jest Poltergeistem,czy Ariel mógł być tym, kogo szuka komisarz Laura Wilk,oraz czy Żołnierz dostanie zasłużoną karę.

To moje pierwsze spotkanie z piórem autora, ale na pewno nie ostatnie. Mieczysław Gorzki kupił mnie złożonością tej historii. Tyle się tu dzieje, tyle tu postaci a mimo to wszystko jest spójne i wciągające. Nie nudziłam się ani chwili. Kibicowałam Wilczycy, chciałam dorwać w swoje ręce Żołnierza i zastanawiałam się, co jest nie tak z Lesieckim. Autor każdej z tych postaci (choć nie tylko tych) wprowadzając nas do akcji oraz przez całą fabułę poświęcił tyle czasu, przez co poznajemy ich myślenie i emocje. Najlepsze jest to, że to było tak umiejętnie przedstawione, że akcja ani na chwilę nie przymulała, a wręcz budowała przywiązanie i zrozumienie zachowań bohaterów. 

To bardzo dobra polska powieść kryminalna. Mamy tu mocną akcję, seryjnego mordercę, tajemnice przeszłości i świetnie skonstruowane postacie. Zakończenie jak dla mnie 10/10. Mam nadzieję na kontynuację przygód pani komisarz i pana psychologa, ponieważ ciekawa jestem czy uda im się poznać prześladowcę oraz, czy dowiemy się jakie tajemnice skrywa przesyłka od kuriera. Oczywiście poleca. Premiera „Poszukiwacza zwłok” będzie 9 sierpnia.

P.S. Wiedzieliście, że gdy jest burza, to diabli grają w kręgle szukając wspólników do gry?Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za świetna lekturę.

#poszukiwaczzwłok #mieczysławgorzka #wydawnictwoczarnaowca #recenzjaprzedpremierowa #recenzja #kryminał #powieśćkryminalna #poltergeist #morderca #crimestories #crimebooks #czytamkryminały #booksgram #books #przeszłość #book #łódź #bookstagrampolska

Komentarze

Jedna odpowiedź do „„Poszukiwacz zwłok” Mieczysław Gorzka”

  1. Awatar Photopolis

    Byłem naprawdę szczęśliwy, że trafiłem na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Będę polecał to miejsce i często tu zaglądał, by poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *