„Ostatnie życzenie” Andrzej Sapkowski

Pierwszy raz sięgnęłam po „Wiedźmina” w 2019 roku. Teraz postanowiłam wrócić do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem jednak zaczęłam od zbioru opowiadań, czyli „Ostatniego życzenia”, cztery lata temu zaczynałam natomiast od sagi.

Pamiętam, jak pierwszy raz czytałam tę książkę. Wtedy opowiadania wydawały mi się takie chaotyczne. Teraz wszystko ułożyło się w jedną całość, dzięki której na nowo mogłam poznać Geralta z Rivii. Wcześniej nie zauważyłam, że każdy „Głos Rozsądku” wprowadza w kolejną historię przygód Wiedźmina. To świetny zabieg, dzięki temu, dostajemy spójną historię. Niby to wspominki, rozmyślania, czy sny, ale dzięki temu wszystko jest ułożone. 

Fajnie było też porównać przygody książkowego Wiedźmina z tym serialowym Netflixa, bo oczywiście oglądałam i czekam na kolejny sezon. I faktycznie teraz, jak to porównuję, to różnic jest sporo, jednak czytając, w głowie Geralt od razu podstawiał mi się jako Henry Cavill, jeśli natomiast chodzi o Yennefer, to tu przed oczami miałam tą z gry. 

Oczywiście podoba mi się świat wykreowany przez autora. Jest to świat pełen magii i potworów, w którym spotykają się różne rasy. Świetną postacią jest także Geralt, niezłomny wojownik z zasadami, który dużo myśli i dużo robi. Już nie mogę się doczekać, aż skończę całą serię.

#wiedźmin #geralt #geraltzrivii #witcher

#andrzejsapkowski #yennefer #ostatnieżyczenie #sagaowiedźminie #magia #czytamwiedźmina #czytamfantastykę #czytampolskichautorów

Komentarze

2 odpowiedzi na „„Ostatnie życzenie” Andrzej Sapkowski”

  1. Awatar buy tiktok followers australia

    I am sure this article has touched all the internet people, its really really nice post on building up new webpage.

  2. Awatar cheapest place to buy followers on instagram

    Everything is very open with a really clear explanation of the issues.

    It was definitely informative. Your site is very useful.
    Many thanks for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *