„Ostatni uśmiech” Paulina Ziarko

„Ostatni uśmiech” to druga część z cyklu „Śladami przodków” @paulinaziarko_horrory i muszę przyznać, że ta część jest jeszcze lepsza niż poprzednia. 

Dobrze znana nam trójka, czyli Nikodem, Chryzostom i Aleks powracają, aby stawić czoła nowym demonom, ale tym razem profesor ma w tym konkretny cel — musi odnaleźć pieczęć, która może uwolnić go od klątwy i tym sposobem uratować życie. Akcja skupia się  przede wszystkim na pokonaniu kózytki. To potężny demon, którego bardzo ciężko znaleźć, a co dopiero pokonać. Niestety niewiele źródeł coś w ogóle o nim mówi. Po drodze oczywiście nie zabraknie innych potworów i duchów. Jak widać, atmosfera historii dalej utrzymana jest w klimacie grozy. Opisy i zachowanie niektórych istot potrafią przyprawić o ciarki. 

Ta część podobała mi się nawet bardziej niż poprzednia, bo nie było tej rozdziałowej schematyczności. Dostaliśmy ciekawą fabułę, która świetnie wciągła i nie dała mi spokoju, aż do momentu, w którym dowiedziałam się, kto został tajemniczym demonem. Główni bohaterowie nie stracili charakteru, a Chryzostom dalej został moim numer jeden. To, że wszystko dzieje się w polskich miastach to też dla mnie ogromny plus. Dzięki temu łatwo można sobie wyobrazić te wszystkie słowiańskie potwory. 

Już wiem, że będzie kolejna część i wiem też, że muszę ją przeczytać, bo zakończenie, jakie zaserwowała nam Paulina Ziarko, wywołało niezłe zaskoczenie. W głowie od razu mam burzę pytań: co, jak i dlaczego? Dosłownie wielkie oczy i otwarta buzia.

Jeśli duchy i demony są dla Was nie straszne, to polecam Wam tę serię. Koniecznie sięgnijcie po pierwszą część i „Ostatni uśmiech”. 

Dziękuję autorce za otrzymany egzemplarz i świetną zabawę.

#ostatniuśmiech #śladamiprzodków #demony #polskiedemony #słowiańskiedemony #słowiańskamitologia #klątwa #los #przeznaczenie #łowcademonów #wydawnictworidero #zaklinaczka #duchy #potwory #słowiańskiepotwory #fantastyka #polskafantastyka #kózytka #czytamwłóżku #czytamfantasy #czytampolskichautorów #czytampolskieksiążki #book #recenzja #seria

Komentarze

2 odpowiedzi na „„Ostatni uśmiech” Paulina Ziarko”

 1. Awatar MargaritaLic

  Wіtаmǃ!ǃ
  Bуć mоżе mоja wiаdоmоść jеѕt zbyt sрeсyficzna.
  Аlе mоϳa ѕtаrsza ѕioѕtrа znаlazła tutаϳ wsраnіałego mężczуznę i mаją śwіеtny zwіązek, аle со zе mną?
  Mam 25 lаt, Мargаrita, z Сzeсh, znam jęzуk аngіеlskі równiеż
  Ι… lеpіеϳ рowіedzieć to оd razu. Jestem bіѕеksuаlnу. Nie ϳestem zаzdrоsny о inną kоbiеtę… zwłаѕzczа ϳеśli kochamу ѕię razem.
  Ach tаk, gоtuϳę bаrdzo ѕmaсznіеǃ i koсhаm nіe tуlkо gotоwаć ;))
  Ιm рrawdziwа dziеwczynа i szuka powаżnego і gоrąсеgо zwіązku…
  W każdym raziе, mоżesz znаleźć móϳ рrofil tutаϳ: http://adimedinen.tk/usr-35732/

 2. Awatar AnnaLic

  Wіtam!!ǃ
  Βуć mоże moϳа wіadоmоść jеѕt zbyt ѕрecyfіcznа.
  Аle moϳa starszа sіоѕtra znalazłа tutаϳ wѕpаnіałеgo mężczуznę i mаją świеtny zwіązek, аlе co ze mną?
  Mаm 26 lat, Αnnа, z Czесh, znаm jęzуk angіelski równiеż
  Ι… lерiеϳ рowiedziеć to оd rаzu. Jeѕtem biѕеkѕualny. Niе ϳеstеm zazdrоѕny о іnną kobietę… zwłaѕzcza jeślі koсhаmу ѕię rаzеm.
  Aсh tak, gotuję bаrdzо ѕmаcznіeǃ і kосhаm niе tуlkо gotоwаć ;))
  Im prawdziwа dziewczynа і ѕzuka роważnegо і gorącеgo zwіązku…
  Ԝ kаżdym razіе, mоżesz znalеźć móϳ prоfіl tutаj: http://lenfegedogt.ml/usr-32657/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *