„Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów” Joanna Tekieli

Na zbliżające się Halloween, polecam książkę Joanny Tekieli „Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów”. To kryminał, w którym krakowska policja poluje na wampira. Postać nazwana przez ludzi wampirem, diabłem lub bestią sieje strach wśród mieszkańców dawnego grodu Kraka. Co tak przeraża? To, że sprawca zabija dla krwi! 

Fabuła opierająca się na motywie współczesnego, morderczego Draculi ma w sobie nutkę fantastyki. Kły, szpony, latanie i niewidzialność budują tajemniczy klimat. W połączeniu z magiczną aurą Krakowa i legendami o scytach wyszło genialnie. Choć paranormalność wisi w powietrzu, to jest to dobrze skonstruowany kryminał, który jak na taki pomysł jest bardzo rzeczywisty. Fachowe podejście policjantów do sprawy, stopniowe dochodzenie do prawdy, brak niespodziewanych zwrotów akcji oraz przyczyna i motyw sprawcy są świetnym wyważeniem tego, co dzieje się wokoło. Działania krakowskiego wampira doskonale obrazują, jak strach i niepokój wpływają na ludzką wyobraźnię, bo jak to się mówi „strach ma wielkie oczy”.Jak dla mnie to bardzo dobry kryminał. Świetne wprowadzenie czytelnika do rozwijającej się akcji oraz budowanie aury tajemniczości i strachu zachęcają do kontynuowania lektury. Ciekawie wykreowane postacie oraz perspektywa widziana oczami organów ścigania i mordercy to również dobre posunięcie. Podobało mi się, że autorka postawiła na zrównoważoną dynamikę bez zbędnych twistów wywołujących konsternację. Tu wszystko było tak jak trzeba, niczego nie brakowało, nic nie przeszkadzało. Zakończenie historii było takie, jakie oczekiwałam. Wyjaśniło sprawę, nie burząc całej tej wampirzej otoczki. 

Oczywiście polecam „Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów”, szczególnie teraz, bo pogoda za oknem idealnie wprawi nas w klimat tej książki. Będzie trochę legend, wierzeń, wiary we własne przekonania oraz oczywiście niewinnych ofiar, które są pożywieniem dla bestii z Krakowa. 

Dziękuję @luckywydawnictwo za otrzymany egzemplarz.

#joannatekieli #mockrwizewscytyjskichkurchanów#wydawnictwolucky #mockrwi #krakow #krew #wampir #bestia #morderca #kryminał #śledztwo #śmierć #choryumysł #misja #wyjątkowość #czytamkryminały #czytampolskichautorów #booksgram #kobietazksiążką

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *