„Milcząc jak grób” Małgorzata Rogala

„Milcząc jak grób” to kryminał Małgorzaty Rogali, który rozpoczyna nowy cykl o jakże intrygującym tytule „Pełnia tajemnic”.

Pełnia to mała miejscowość, do której przeprowadza się wraz z córką Monika Gniewosz. Główna bohaterka zmienia swoje otoczenie, ponieważ chce zacząć nowy etap życia. Kobieta to policjantka, która rozwodzi się z mężem, też policjantem, ponieważ mężczyzna znęcał się nad nią. Monika rozpoczyna pracę na komisariacie, jeszcze dobrze jej nie zaczęła, a już wszyscy wiedzą, kim jest. Nie ma co się dziwić, Pełnia to jedna z tych miejscowości, gdzie mieszkańcy znają się, choćby ze słyszenia. Spokojne, zaciszne miejsce nie jest takim, jakie się wydaje. Duch młodej dziewczyny, który nawiedza nocami jezioro i zniknięcie sprzed lat właścicielki pensjonatu to nierozwiązane sprawy, o których Monika bardzo dużo słyszy po przyjeździe. Czy uda się rozwiązać te dwie tajemnice Pełni i dowiedzieć się kto stoi za napadem na młodego chłopaka?

Pierwszy raz czytałam kryminał, który napisany jest w tak płynnym i lekkim stylu. Mamy napad, przypuszczenie dokonania morderstwa, czyli tematy ciężkie, a mimo to od historii bije harmonia i spokój. Może to zasługa bohaterów, a może tej urokliwej miejscowości, nie wiem, jak autorka to zrobiła, ale bardzo mi się to podobało. Krótkie rozdziały, spokojny styl i interesująca fabuła sprawiły, że książkę przeczytałam w jeden dzień. Fabuła jest ciekawa i tajemnicza. Już sama nazwa miejscowości ma w sobie nutkę ezoteryczności, do tego dochodzą te wszystkie plotki i dziwne zniknięcia. Zagadkowy klimat wylewa się z każdą stroną książki, przez co fabuła jest wciągająca, a akcja stale się rozpędza. Podobała mi się także kreacja bohaterów. Wszystkie postacie były ciekawe, a każda z nich ważna dla całokształtu opowieści. Nie było tu miejsca na przypadkowe osoby, co bardzo mi się podobało. Dzięki temu fabuła jest bardzo uporządkowana i łatwa. Niby podejrzewałam kto za tym wszystkim stoi, ale finał kryminału i tak był efektowny i odkrywczy.

„Milcząc jak grób” to świetny kryminał napisany w niesamowity sposób. Polecam wszystkim miłośnikom tego gatunku, a w szczególności osobom zaczynającym z nim swoją przygodę.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za otrzymany egzemplarz.

#milczącjakgrób #małgorzatarogala #czwartastrona #grob #morderstwo #duch #zjawa #pełnia #kryminał #czytampolskichautorów #czytamkryminały #artystka #śledztwo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *