„Łowcy między światłem a cieniem” Alan Pałczyński

„Łowcy między światłem a cieniem” to świetny polski debiut. To taki miks kilku gatunków, gdzie mamy trochę horroru, fantastyki, science-fiction i young adult.

Szczerze, to taką książkę od dawna chciałam przeczytać. Od jakiegoś czasu szukałam ciekawej fantastyki, która mnie zaintryguje i wciągnie, a bohaterowie nie będą infantylni i sztuczni. Gdybym nie przeczytałam nazwiska autora, to nie powiedziałbym, że jest ona napisana przez naszego rodaka. Alan Pałczyński w bardzo plastyczny sposób przedstawił połączenie świata dark fantasy ze światem rzeczywistym. Stworzył historię, w którą bez problemu można wejść i razem z główną bohaterką odkryć dziwne zjawiska miasteczka, które jest terroryzowane przez mordercę i gwałciciela niewinnych kobiet.

Podczas lektury czułam, jakbym przeniosła się razem z Annie na urocze amerykańskie osiedle, gdzie w powietrzu unosi się aura tajemniczości i grozy. Dziewczyna wraz z matką i ojczymem przeprowadza się do miasta, w którym od jakiegoś czasu giną młode kobiety. Jadąc do nowego domu, dostrzega zakrwawioną blondynkę, która każe jej zawracać. Jednak gdy auto zatrzymuje się, dziewczyny już nie ma… To tylko początek dziwnych zjawisk przytrafiających się nastolatce.

Łowcy zaciekawili mnie fabułą. Jest ona prosta, ale dynamiczna i ciekawa. Nie brakuje tu mocnych scen, nie ma tu słodyczy — wszystko jest idealnie wyważone, dlatego świetnie się ją czyta. Wampiry, wilkołaki, duchy i demony — kto nie lubi takich historii? Autor jednak nie poszedł na łatwiznę, tworząc bohaterów swojej książki. Nie będę ich jednak przedstawiać, bo nie chcę spoilerować.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to zakończenie. Dla mnie trochę za szybkie. Po finale miałam w głowie pytania: jak, już, dlaczego? Może autor szykuje kontynuację i dlatego zostawił te niedopowiedzenia. Jeżeli tak to ja z chęcią przeczytam.”Łowcy między światłem a cieniem” to świetna historia, którą zdecydowanie polecam.

Jest to ta z książek, która za pomocą swej porywającej treści niesie ukryte przesłanie. Przedstawiona w fantastyczny sposób walka światła z cieniem to metafora walki dobrych ludzi z tymi, którzy owładnięci są morderczym pragnieniem władzy i bogactwa. Warto przeczytać.

Dziękuję autorowi za otrzymany egzemplarz.

#łowcymiędzyświatłemacieniem #alanpalczynski #horror #fantasy #darkfantasy #youngadultbooks #lowcy #walka #światło #cień #dobro #zło #czytampolskichautorów #book #czytamwieczorem #czytamksiążki #zjawiskaparanormalne #akcja #tajemnica #śmierć

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *