,

„Lekarka nazistów” Anna Rybakiewicz

Rozpoczęcie roku czytelniczego 2023 uważam za bardzo udane. Zaczęłam od naprawdę bardzo świetnej książki, a jest nią „Lekarka nazistów” Anny Rybakiewicz od Wydawnictwa FILIA.

To wciągająca historia kobiety, która po tym, jak dowiaduje się, że jej mąż został rozstrzelany przez gestapo, ucieka z córką na wieś. Alicja Sambor, bo tak na imię naszej bohaterce to doświadczony chirurg, który kieruje się jedną zasadą „ratować życie”. Lekarka nie patrzy czy to wróg, czy przyjaciel – jeśli wymaga tego sytuacja, udziela pomocy każdemu. I właśnie przez to naraża się na niebezpieczeństwo zarówno ze strony rodaków, gdyż traktują ją jak zdrajczynię, jak i nazistów, którzy są w swym postępowaniu nieobliczalni. 

Akcja książki rozkręca się natychmiastowo, nie musimy czekać na wprowadzenie. Ciężarówka, wypadek, pomoc i pani chirurg już jest na celowniku. Z każdą kolejną stroną otrzymujemy więcej akcji i emocji, bo tych tutaj nie brakuje. To właśnie emocje i wartość fabuły spowodowały, że od książki nie mogłam się oderwać. Chciałam wiedzieć, jak potoczą się losy bohaterki? W końcu ciężko jest pomagać dwóm stronom barykady. Z jednej strony partyzanci, a z drugiej Niemcy. Do tego dochodzi strach o życie swoje i córki.

Książkę czyta jednym tchem. Życie osobiste Alicji, jej wybory, emocje oraz niepewność jutra to koło napędowe powieści. Co do zakończenia to moim zdaniem, lepsze nie mogło być. Mimo wszystko to właśnie tej dwójce kibicowałam. 

Zdecydowanie polecam „Lekarkę nazistów”, ponieważ to porywająca historia o trudnych wyborach i uczuciach. Ogrom emocji, jakie serwuje nam Anna Rybakiewicz, sprawia, że gdy docieramy do ostatniej strony, to żałujemy, że to już koniec. Gorąco polecam i czekam na więcej książek autorki.

Dziękuję Wydawnictwu FILIA za otrzymany egzemplarz.

#lekarkanazistów #annarybakiewicz

#wydawnictwofilia #powieśćobyczajowa #premiera #recenzja #iiwojnaświatowa #walka #miłość #czytamksiążki #book #ksiazki #bookstagrampl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *