„Kto szuka, ten znajdzie” Dorota Wójcik

W książce „Kto szuka, ten znajdzie” zobaczycie, do czego zdolni są zdeterminowani rodzice szukający swoich dzieci. Gdy dorośli dowiadują się, że ich pociechy zostały wciągnięte siłą do transportera, sąsiedzi, którzy do tej pory mówili sobie tylko grzecznościowe „dzień dobry”, wspólnie poruszają niebo i ziemię, by wydostać dzieciaki z rąk porywaczy.

Dorota Wójcik tym razem zaserwowała nam pełną akcji historię o grupie sąsiadów, których pociechy nie wróciły z przyjęcia urodzinowego kolegi. Ekipa poszukiwawcza to mieszanka wybuchowa osób, które niekoniecznie pałają do siebie przyjaźnią. Mamy tu między innymi pedantkę z twardą ręką, playboya, bogobojne małżeństwo i parę cwaniaczków. Każdy z nich ma swoje grzeszki, ale dla dzieci gotowi są na wszystko. I właśnie to sprawia, że książki nie można odłożyć na półkę. Z każdym kolejnym rozdziałem, jesteśmy coraz bliżej. Z każdą kolejną stroną poznajemy jeszcze bardziej zdesperowanych rodziców. Postawieni w niecodziennej sytuacji, pokazują się zupełnie z innej strony, ponieważ stres i adrenalina robią swoje. Strach, niepokój i niedowierzanie to tylko niektóre z emocji towarzyszących lekturze.  

Patrząc na okładkę, miałam wrażenie, że będzie to sielankowa historia. I tu pasuje powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce”. Cieszę się, że się pomyliłam, ponieważ to świetna historia akcji o obcych ludziach, którzy w trudnej sytuacji łączą swoje siły. To typowe współczesne realia, gdyż obecnie nie znamy ludzi mieszkających obok i nie mamy czasu na zacieśnianie sąsiedzkich więzi. Wiemy tylko, że za pięknymi domami skrywają się ludzie, których życie nie zawsze jest tak piękne, jak firanki w ich oknach. 

Polecam książkę Doroty Wójcik, ponieważ w „Kto szuka, ten znajdzie” znajdziemy ciekawe postacie odwzorowujące współczesne społeczeństwo, które solidaryzuje się tylko w sytuacji kryzysowej. To wciągająca fabułą historia, która moim zdaniem nadawałaby się na sensacyjną komedię akcji. Jeszcze raz polecam.

Dziękuję @luckywydawnictwo za otrzymany egzemplarz.

#ktoszukatenznajdzie#dorotawojcik #wydawnictwolucky#dzieci #rodzice #sąsiedzi #akcja #porwanie #wspólnota #adrenalina #mafia #przygoda #książka #więź

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *