“Kto mnie będzie czytał?” Klara Pola

Wiersze Klary Poli przeczytane. Z ciekawością zasiadłam do tego cienkiego tomiku. Mogłoby się wydać, że skoro nie było dużo stron, to pójdzie szybko, ale tak nie było.

“Kto mnie będzie czytał?” to zbiór wierszy, w których znajdziemy mnóstwo nawiązań do tego, co się dzieje wokół nas. Autorka zwraca uwagę na ważne sytuacje. Mamy tu wiele odniesień do tego, jak się żyje w ówczesnej Polsce. Szczególnie do o tego, jak wygląda sytuacja polityczna oraz jak po zmianie prawa zmieniła się sytuacja kobiet. Cieszę się, że Klara Pola nie bała się powiedzieć tego wprost. Autorka ubrała słowa w rymy w taki sposób, że po przeczytaniu wiersza myślisz sobie: “Brawa za odwagę. Trafione idealnie w punkt”. W końcu po to są wiersze, by się dzielić swoimi przemyśleniami. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, a zrobienie tego w taki sposób nie jest łatwe.

Muszę przyznać, że nie wszystkie wiersze były dla mnie od razu zrozumiałe. Czasami musiałam jeszcze raz zaczynać czytanie i analizę. Mimo to cieszę się, że zdecydowałam się przeczytać tomik i was także zachęcam do sięgnięcia po poezję.

P.S. “Na koncie mamy” i “Mały biały chłopczyk” to dwa mocne wiersze, które przemówiły do mnie najbardziej.

Dziękuję @wydawnictwoalternatywne za otrzymany egzemplarz.

#ktomniebędzieczytał#klarapola #wydawnictwoalternatywne #wiersze #wydajemyksiążki #poezja #tomik #czytamwiersze #analiza #interpretacja #polska #świat #polityka #prawo #zycie #kobieta #książka #jesień #liście #czas #otoczenie #rzeczywistość #booklover #czytanie #czytanierozwija #czytanietopasja #opinia #stosksiążek

Komentarze

Jedna odpowiedź do „“Kto mnie będzie czytał?” Klara Pola”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *