„Klątwa spętania” Łukasz Kucharski

Chcecie się przenieść do świata, gdzie bohaterowie znanych nam baśni i bajek przeżywają całkiem nowe przygody? Jeśli tak to zapraszam was do lektury książki Łukasza Kucharskiego pod tajemniczym tytułem „Klątwa spętania”.

Książka opowiada losy braci, którzy w wyniku wypadku tracą rodziców i trafiają do domu dziecka. Pewnego dnia jeden z braci zaczyna dysponować mocą, która przenosi ich do Elironu, czyli krainy gdzie spotkamy takie postacie jak: Piotrusia Pana, Czerwonego Kapturka, Gerdę i Kaja, Hansla i Gretel czy Królową Śniegu. W magicznej krainie Janek i Robert dołączają do Ordo Orphanes – Bractwa Sierot i tu razem z nowymi kompanami przeżywają ciekawe przygody oraz starają się rozwiązać tajemnicę mocy Janka.

Brzmi ciekawie i tak jest. Opowieść o braciach i ich baśniowych towarzyszach jest bardzo wciągająca, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja kocha baśnie. Czytając tę książkę, nie ma ograniczeń wiekowych, ponieważ choć już od dawna nie jestem nastolatką to „Klątwa spętania” bardzo mi się podobała. Co mnie najbardziej urzekło? Chyba ta prostota. Autor nie szukał na siłę zawrotnych akcji i skomplikowanych nazw, dlatego historię braci czyta się szybko i przyjemnie. Cała przygoda Janka i Roberta, że tak powiem, trzyma się kupy. Ponadto bohaterowie dają się lubić. Od razu polubiłam całą ekipę i choć to dzieciaki to żaden z nich nie irytował swoim zachowaniem, co często się zdarza w książkach dla nastolatków. Szczerze to niezdecydowanie, niepotrzebne dramy czy lekkomyślność bohaterów to coś, co mnie zawsze odrzuca w książkach, dlatego nie obawiajcie się, tu tego nie ma.

Cieszę się bardzo, że będzie kolejny tom tej opowieści. Zakończenie daje autorowi bardzo dużo możliwości. Ciekawa jestem także reakcji bohaterów, gdy dowiedzą się pewnych rzeczy z finału. Nie ma co ukrywać, na koniec dużo się działo i pewnie dziać się będzie. Więc nie przeciągając, zachęcam was do przeczytania „Klątwy spętania” Łukasza Kucharskiego, jeśli lubicie baśniowe klimaty. 

Dziękuję @warbook.pl za otrzymany egzemplarz.

#klątwaspętania #łukaszkucharski #warbooks #klątwa #magia #tajemnica #literaturamłodzieżowa #książkifantasy #baśnie #bajki #dzieciństwo #bajkinadobranoc #księgabaśni

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *