„Gdyby dzisiaj było wczoraj” Julia Maj

“Gdyby dzisiaj było wczoraj” @julia_maj_autorka_wamp to książka, która zakończyła mój czytelniczy rok 2023. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Nie myślałam, że to będzie erotyk. Okładka i opis pasowały mi bardziej na obyczajówkę.

Ta krótka książka to historia Hani, która uświadamia sobie, że już nie kocha męża, a małżeństwo z nim było błędem. Kobieta pewnego dnia poznaje mężczyznę, przy którym czuje się kobieca, kochana i spełniona w łóżku. Jednym słowem — Hanka ma romans! Czy to źle? W tym przypadku zdecydowanie tak.

Rozumiem, że Hania chciała zmienić coś w swoim życiu, bo była nieszczęśliwa. Z początku myślałam, że fajnie, bo poznała mężczyznę, przy którym to szczęście osiągnęła i jej życie zmieni się. Z każdym rozdziałem jednak postać głównej bohaterki zaczęła mnie irytować. Kobieta stała się egoistką. Nie myślała o dzieciach, mężu, czy kochanku. Zamiast dążyć do bycia z tym jednym i zacząć działać, Hania nie zrobiła kompletnie nic. Niby go kocha, ale nie odejdzie od męża, bo nie będzie miała gdzie mieszkać, zostanie bez kasy no i oczywiście są jeszcze dzieci. Taka wygodnicka znudzona żona! I nie dziwię się, że skończyło się to tak, a nie inaczej. 

Choć zachowanie bohaterki nie przypadło mi do gustu, to książka jest dobra. Co jak co, ale Julia Maj swoim piórem potrafi grać na emocjach. Podczas lektury miałam ich pełen wachlarz. Poprzez współczucie, zrozumienie, nadzieję, ekscytację, złość i rozczarowanie. I to właśnie dzięki Hani. Autorka w bardzo prosty sposób obrazuje wydarzenia, dzięki temu przez książkę brnie się szybko i to z pełnym zaangażowaniem. Szczerze to ciężko się oderwać. Hanka tak wkręciła mnie w swój romans, że musiałam wiedzieć, jak się skończy. A co jest najlepsze? To, że będzie kontynuacja! Będę na nią czekać.

Czy polecam? Tak, szczególnie fankom romansów. Książka wciągnie was do ostatniej strony i tak szybko nie da o sobie zapomnieć, ponieważ po głowie cały czas będzie przewijać się zachowanie głównej bohaterki. 

Dziękuję autorce za otrzymany egzemplarz.

#gdybydzisiajbyłowczoraj#juliamaj #miłość #zdrada #małżeństwo #rodzina #łóżko #erotyk #czytaniejestsexy #kobieta #szczęście #prawda #odwaga #bookstagrampl #romans #romantic

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *