„Córka lasu” Justyna Chrobak

Moje pierwsze pytanie po przeczytaniu „Córki lasu” @justyna_chrobak_autorka brzmi, kiedy pojawi się kolejna część? Mam nadzieję, że niedługo, ponieważ w książce jest tak dużo tajemnic, sekretów i niedopowiedzeń, że w głowie rodzą się pomysły nad ich rozwiązaniem.

Skoro czekam na kontynuację, to znaczy, że musi być dobrze. I tak jest. „Córka lasu” to ciekawa historia o nastolatce, która trafia do miejsca, które kiedyś podobno było jej domem. To miejsce to tajemnicza kraina, w której mieszkańcy wiodą spokojne życie, czerpiąc z otaczającej ich natury. Ryaan ze świata ludzi trafia tu do dziadka, który ma ją chronić przed ojcem, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Czy dobrze trafiła? Czy tu będzie bezpieczna? Kto okaże się tym złym, a kto dobrym i jaka jest przeszłość dziewczyny?

No właśnie dużo tu pytań. Niestety nie na wszystkie otrzymujemy odpowiedzi, pewnie z racji tego, że ma być kontynuacja. Mam też wrażenie, że niektóre informacje zostały po prostu na szybko powiedziane. Chodzi o to, że nie miały podkładu, czyli takiego wprowadzenia w stworzony świat, który jest naprawdę bardzo ciekawy. Gdyby tak poświęcić trochę więcej czasu na zaznajomienie czytelnika z nowym, magicznym światem, ludźmi, którzy tam żyją i ich zdolnościami to i akcja książki nabrałaby większego rozmachu oraz można byłoby bardziej poznać bohaterów książki.

Jednak mimo to „Córka lasu” to ciekawa i prosta historia z elementami fantasy. Jest lekka i przyjemna, więc mile można spędzić z nią czas. Wydaje mi się, że to dobra pozycja dla nastolatek, ale mi też się podobała, dlatego czekam na kolejny tom. 

#córkalasu #justynachrobak #fantasy #przeszłość #przyszłość #ludzie #magia #natura #elfy #sny #sen #czytampolskieksiążki #czytamwszędzie #czytambolubie #książka #book #rodzina #ucieczka #recenzja #czas #czasdlasiebie #czytanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *