„Cios za cios” Agnieszka Peszek

“Cios za cios” to najnowszy kryminał @agnieszka.peszek w którym do czynienia mamy z seryjnym morderca młodych kobiet. Główną bohaterką książki jest Dagmara. Dziewczyna wraz z kolegą rozkręca własny biznes. Mianowicie zostaje panią detektyw od spraw przestępstw gospodarczych. Jednak, gdy dostaje akta zamordowanej lata temu dziewczyny, ciekawość wiedzie prym i Dagmara stara się rozwiązać tę sprawę. Dziwnym trafem to, co działo się lata temu, ma powiązanie z aktualnymi morderstwami kobiet.

To główny wątek kryminału. Oprócz tego mamy przestępstwa gospodarcze, nieetycznych pracodawców, zagadkowy wypadek i tajemnicze matrioszki. Dzieje się dużo, momentami może nawet za dużo, ale w całości książka jest ciekawa i spina się w całość. Mnie najbardziej interesowała motywacja sprawcy. Nie kto, ale właśnie dlaczego. Na końcu mamy wszystko wyjaśnione i to mnie satysfakcjonuje. 

W tego typu książkach podoba mi się pokazanie pewnych zdarzeń z punktu widzenia mordercy. Tutaj też to mamy. Rozdziały zatytułowane ON wnoszą niepokój, a zarazem ciekawość. Są ciekawym uzupełnieniem wydarzeń, które poznajemy dzięki Dagmarze i komisarzowi Wiśniewskiemu. 

Co mnie irytowało. To często używane przez Dagmarę “ no rejczel”. Kojarzy mi się to z rozszalałą gimbazą, bo tego zwrotu w gimnazjum używały za moich czasów niegrzeszące inteligencją osóbki. Nie pasowało mi to do młodej, mądrej i twardej kobiety. 

Z tego, co się dowiedziałam “Cios za cios” to pierwszy tom z cyklu “Dagmara Zatorska”. To dobra wiadomość, bo jestem ciekawa wątku oraz rozwoju sytuacji dwóch osób powiązanych z matrioszkami. Najbardziej chce się dowiedzieć, co zaplanowała dla jednej z nich Gaga. 

Podsumowując, z pewnością sięgnę po kolejny tom przygód młodej pani detektyw. Historia jej spraw oraz jej rodziny robi się naprawdę interesująca. Książkę oczywiście polecam przede wszystkim przez wciągający klimat i nieustające pragnienie poznania motywacji. Dlaczego ON to zrobił?

Dziękuję autorce za otrzymany egzemplarz.

#cioszacios#agnieszkapeszek#kryminał #seria #morderca #życie #zbrodnia #detektyw #czytamkryminały #recenzja #women #strongwomen #books #booklover #czytambokocham #freetime #relax #czytamy #zima #biuro

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *