„Chłopiec bez nazwiska” Renata Duczyńska-Surmacz

„Chłopiec bez nazwiska” to książka, którą przeczytałam bez odkładania jej na półkę. Relacje Magdy, Darii i Wiktora wciągnęły mnie do tego stopnia, że nie mogłam przestać czytać. Bardzo dużą rolę odegrały również emocje, jakie wywołuje zachowanie bohaterów.

Renata Duczyńska-Surmacz stworzyła historię, w którą nie chce się uwierzyć, a jednak taka może się zdarzyć w prawdziwym życiu. Ból, smutek, złość i rozgoryczenie to uczucia, jakie czuje się podczas lektury. Postać Magdy, która została zdradzona przez dwoje jej najbliższych osób, dostaje od życia mocno w kość. Kibicowałam jej do samego końca, tak samo, jak później Aleksowi, tytułowemu chłopcu, który niestety nie wie, jak się naprawdę nazywa. Trudne wybory, skrywane pragnienia i pochopne decyzje odebrały im wszystkim coś, co wywróciło ich dotychczasowe życie.

Bohaterowie wywoływali u mnie skrajne emocje, jedni lepsze drudzy gorsze, jednak fenomenem była dla mnie Daria, ale w złym znaczeniu tego słowa. Typowo egoistyczna osoba, która nie widzi lub nie chce widzieć, że rani innych. Jej motto to chyba po trupach do celu. Zarówno Daria, jak i pozostałe postacie wykreowane są w taki sposób, że z łatwością możemy określić, jacy są. W ogóle cała książka napisana jest w lekkim stylu, tak że pogrążając w lekturze, lekko sunie się przez strony. Czytając, miałam wrażenie, że siedzę na kanapie, a dobry znajomy opowiada mi swoją historię. To świetne uczucie, dlatego ogromne brawa dla autorki. Nie łatwo napisać coś, co dotyka i porusza, a jednocześnie staje się bliskie oraz bardzo autentyczne.

„Chłopiec bez nazwiska” od @luckywydawnictwo to książka, którą warto przeczytać dla poruszenia, jakie wywoła w sercach. Opowieść ukazuje różne oblicza miłości, tej wzgardzonej, oddanej oraz wyczekiwanej. Polecam.

Dziękuję @luckywydawnictwo za otrzymany egzemplarz.

#chłopiecbeznazwiska #renataduczyńskasurmacz #wydawnictwolucky

chlopiec #dziecko #rodzina #szczęście #miłość #ojciec #matka #pragnienie #dom #zdrada #przyjaźń #czytampolskichautorów #czytamksiążki #wąchamksiążki #czytambolubie #czytambokocham #takczytam #opowieść #historia #literaturaobyczajowa #booksgrampl #mamaczyta #trustory #love #hate #books #readbooks

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *