„Będziesz tego żałować” Alicja Sinicka

Lubicie się bać? Ja lubię, oglądając horrory oraz zjeżdżając na Hyperionie. Strach połączony z adrenaliną jest przyjemny. Ale chyba, jak większość z nas, nie chce odczuwać strachu na co dzień. Nikt nie lubi tego uczucia, gdy wracając samotnie nocą, czuje się czyjąś obecność. Iga, główna bohaterka książki Alicji Sinickiej odczuwała strach na okrągło. Straszne, prawda?

Już sam tytuł „Będziesz tego żałować” brzmi złowieszczo. Iga dostała taką groźbę od byłego chłopaka. Nie ma co ukrywać, SMS trochę ją wystraszył. To jednak nie przeraziło jej tak, jak brutalne pobicie przyjaciółki, która w szpitalu walczyła o życie. Głuche telefony i anonimy nie dają Idzie spokoju, dlatego dziewczyna postanawia przeprowadzić się na Osiedle Marzeń. Miejsce zamknięte dla obcych, z całodobową ochroną i monitoringiem. Nowy dom jest jak twierdza, ale za pewną cenę. Aby móc mieszkać na osiedlu, kobieta musi zaakceptować dość dziwny regulamin.

Historia stworzona przez autorkę jest pomysłowa. To nowy i świeży pomysł na fabułę. Osiedle i jego tajemniczy mieszkańcy intrygują. Wszystko, co tam się dzieje, jest wielką niewiadomą, którą Iga powoli zgłębia. Takie środowiska fascynują i przyciągają niczym sekta, dlatego ten wątek jest tak wciągający. Chcemy, jak najszybciej poznać prawdę, przecież nie można żyć tak beztrosko. Gdzieś musi być haczyk. Pytania się mnożą, do tego jeszcze te zagadkowe pokoje na piętrze, o których się nie mówi. Co w nich jest?!

Akcja książki toczy się szybko i z impetem, później zwalnia, aby znów się rozpędzić. Pani Alicja dobrze to zaplanowała. Zarzuca na czytelnika przynętę, dając mu czas na dokładne poznanie istotnych faktów i uczuć bohaterki. Podobał mi się ten zabieg, zresztą tak samo, jak bohaterowie książki. Mamy zwykłych ludzi, żyjących normalnie, którym przytrafia się coś okropnego. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Często słyszymy o takich rzeczach, chociażby w wiadomościach, przecież źli ludzie istnieją naprawdę.

Był moment, w którym stwierdziłam, że Iga przesadza, w końcu jak długo można się bać. Pisząc recenzję, jednak stwierdziłam, że nie wiem, jak ja bym się zachowała, gdybym była na jej miejscu. Łatwo oceniać innych, nie będąc w takiej sytuacji. 

„Będziesz tego żałować” to świetny thriller trzymający w napięciu, który zdecydowanie polecam. Książka porusza ważne współcześnie tematy w porywający i subtelny sposób, jednocześnie pochłaniając przy tym czytelnika. Cieszę się, że trafiłam na tę pozycję. Niebawem ukaże się kolejna część tej serii. Z tego, co przeczytałam, bohaterką nowej książki będzie Zuza – poetka i instagramerka. Czekam z niecierpliwością.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *