„Awiatorzy” Anny Litwinek

🌾 Recenzja 🌾

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają samoloty. Kto z nas nie wołał do przelatującego nad głowami samolotu „Panie pilocie, dziura w samolocie”. Chłopcy, dziewczynki, mali czy duzi wszyscy lubimy te latające maszyny. Chcieliście nimi latać? A może śniło się Wam, że siedzicie za sterem na miejscu pilota?

Bohaterowie książki Anny Litwinek spełnili swoje marzenia o pilotowaniu tych podniebnych smoków. „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników” to historia prawdziwa. Poznamy tu Polaków, którzy w trudnych dla Polski czasach zrealizowali swoje pragnienia. Okres po wojnach był ciężki, lecz mimo to, dali radę. Zostali wybitnymi pilotami, ustanawiali rekordy, wygrywali międzynarodowe konkursy, konstruowali samoloty, a nawet polecieli w kosmos. Można? Oczywiście, że tak.

Muszę przyznać, że sporo ciekawych rzeczy dowiedziałam się podczas lektury. Książka przybliża historię polskiego lotnictwa. Oprócz tego znalazłam dużo ciekawostek dotyczących samolotów i pilotów. Najważniejsze, że informacje te podane są w bardzo przystępny sposób. Czyta się je lekko i przyjemnie. Ponadto książka wzbogacona jest prawdziwymi zdjęciami naszych bohaterów oraz kolorowymi ilustracjami. 

To świetna propozycja dla starszych dzieci, jak i dorosłych. Pani Anna Litwinek sprezentowała nam niesamowitą lekcję historii. Taką edukację lubimy! 

Dziękujemy @znakemotikon za odlotowe przygody naszych polskich awiatorów. A Was oczywiście zachęcamy do lektury. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *